Battery Nutrition Whey Protein - Чоколада

More Views

Availability: НА ЗАЛИХА

Battery Nutrition Whey Protein - Чоколада

Пакување: 2000gШифра: 1017

Вкус: Чоколада

Regular Price: 3.200,00 ден.

Special Price 2.560,00 ден.


  • Ја забрзува регенерацијата на мускулите

  • Одлични вкусови

  • Додадени ензими за уште подобра апсорција

  • Додаден креатин монохидрат

OR
Опис

Детали

Battery Nutrition Whey Protein Natural е водечки производ на Battery Nutrition и го дава сето она што му е потребно на вашето тело после добар тренинг - неспоредлив сооднос на квалитет, вкус, совршена растворливост и конкурентна цена!

Battery Nutrition Whey Protein Natural содржи протеин од највисок квалитет, а исто така е додаден и протеин изолат, за да се подобри времето за апсорпција во организмот.

Battery протеин од сурутка е изборот за секој кој сака да го подобри начинот на живот и да покачи неколку килограми. Извор е на протеини кои брзо се апсорбираат со највисока биолошка вредност. Покрај тоа, Battery протеинот од сурутка содржи комплетен сет на амино киселини. Тоа е исклучително предност, бидејќи на тој начин нема потреба од дополнително дозирање со одделно разгранета аминокиселини BCAA, а само со една доза протеин дневно, ќе се обезбеди потребното количество.
Battery протеинот од сурутка е идеален додаток во појадокот, по тренингот или едноставно како замена за оброк.

Начин на употреба: Земете 1 доза наутро и 1 доза по тренингот.
Содржина
Коментари

Вашето мислење за производот: Battery Nutrition Whey Protein - Чоколада

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2020 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет