НАСКОРО

Cellucor Alpha Amino Performance raspberry -50 Servings

More Views

Availability: Out of stock

Cellucor Alpha Amino Performance raspberry -50 Servings

Пакување: 640gШифра: BCAAs Cellucor Alpha Amino Performance ice razz-50 Servings 332

Вкус: Малина


 • Електролити за хидратација за да се опорават од напорно тренингот и да помогнат во борбата против мускулниот дефект за време на заздравувањето.

 • Вклучува добро проучуван 2: 1: 1 BCAA сооднос за оптимални перформанси покрај 11 есенцијални амино киселини.

  Доаѓа наскоро
  Опис

  Детали

  Ја прилагодивме оваа нова верзија на Alpha Amino за да го вклучиме добро проучуваниот сооднос 2: 1: 1 BCAA за оптимални перформанси покрај 11 есенцијални амино киселини. Интегрален дел од алфа амино формулата се електролити, кои помагаат да го задржите вашето тело хидрирано и подготвено да се справи со предизвиците. Неверојатен вкус без шеќер: Кога не вежбате или не се опоравувате, сè уште можете да ги искористите придобивките од Alpha Amino. Тоа е природна и научно истражувана состојка која ја подобрува хидратацијата, штити од клеточниот стрес за време на интензивна активност, па дури и ги зголемува физичките перформанси - особено силата, моќта и мускулната издржливост. Подобрен обнова: По исцрпувачки тренинзи само две работи се важни: надополнување и обновување. Пополнувањето на изгубените минерали и електролити додека ги разгорувате вашите мускули со аминo може да помогне во борбата против мускулниот дефект за време на заздравувањето.
  Содржина
  Коментари

  Вашето мислење за производот: Cellucor Alpha Amino Performance raspberry -50 Servings

  Како би го оцениле овој продукт? *

   
  1 1 star
  2 2 star
  3 3 star
  4 4 star
  5 5 star
  Рејтинг

  Малена Суплементи 2020 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет