НАСКОРО

Glutamine-Unflavored 60 servings

More Views

Availability: Out of stock

Glutamine-Unflavored 60 servings

Пакување: 300gШифра: 56745


  • Нула полначи

  • Брза апсорпција

  • Лабораториски тестирани и сертифицирани

  • Мускулен градител
Доаѓа наскоро
Опис

Детали

Глутаминот е најзастапната амино киселина во мускулното ткиво и игра клучна улога во многу телесни функции. Истражувањата покажуваат дека додатокот на глутамин може да помогне да се спречи губењето на телесната маса преку поддршката на глутамин во синтезата на протеините. Глутамин е вклучен во одржување на веќе здраво позитивно азотно балансирање и помага во поддржувањето на имунолошкиот систем. Дополнување со глутамин исто така може да го поддржи намалувањето на болката во мускулите и да помогне во поддржувањето на мускулното ткиво. Започнете дополнување денес со чист глутамински прашок RCSS - глутамин-XS. Насоки за глутамин-XS: Земете 1 порција на глутамин-XSTM (2,5 грама) со 4-6 унции ладна вода, сок или омилен пијалак. Користете во врска со соодветна исхрана и режим на вежбање за да ги максимизирате резултатите.
Содржина
Коментари

Вашето мислење за производот: Glutamine-Unflavored 60 servings

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2020 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет