НАСКОРО

Pro-Antium-Chocolate 50 servings

More Views

Availability: Out of stock

Pro-Antium-Chocolate 50 servings

Пакување: 2550gШифра: 55732

Вкус: Чоколада


  • Користете ги придобивките од целосните здравствени придобивки и анти-катаболните придобивки од природните протеини на сурутка со користење на Pro-Antium од RCSS!

  • Whey протеинот има највисока биолошка вредност на сите природни извори на протеини.

  • Биолошката вредност е мерка за тоа како ефикасно телото може да користи извор на протеини, со цел да се изгради тело и мускулен протеин.

Доаѓа наскоро
Опис

Детали

PRO-ANTIUM® е повеќеслојна протеинска мешавина наменета за целосно закрепнување. Оваа мултифункционална мешавина содржи прецизна комбинација на брзи, средни и споро дигестивни протеини за оптимално закрепнување што ви обезбедува континуиран прилив на протеини долго по завршувањето на тренингот. * Секоја порција содржи и 13.5g Essential Amino Acids (EAA), како и 3.5g разредени синџири на амино киселини (BCAA). PRO-ANTIUM® не само што застанува на мешавината на протеини. Исто така додадовме 5 г креатин и 2.5 г бетаин, за кои научно се докажува дека ја зголемуваат силата, моќта и атлетските перформанси. Бетаинот ја зголемува стапката на ефикасност кај која телото ги апсорбира протеините, креатинот и амино киселините во мускулните клетки преку подобрување на способноста на телото да ги собори.
Содржина
Коментари

Вашето мислење за производот: Pro-Antium-Chocolate 50 servings

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2020 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет