Protein 80-White-chocolate

More Views

Availability: НА ЗАЛИХА

Protein 80-White-chocolate

Пакување: 700gШифра: Protein-80-700g-White-chocolate

Вкус: Бело чоколадо

Regular Price: 920,00 ден.

Special Price 690,00 ден.


  • витамин Ц - корисни во процесот на формирање на колаген, дејствувајќи позитивно на нервниот и имуниот систем;

  • витамин Е - заштита на ДНК, протеини и липиди од слободните радикали;

  • комплекс од витамини Б - за здравјето на метаболизмот на протеините, правилно стекнување енергија во метаболичките процеси, намалување на замор, позитивни ефекти врз имуниот и нервниот систем, поддршка на ментални функции и многу други;

  • протеин-витамински комплекс, кој беше создаден за луѓе со зголемена потреба од протеини и витамини како што се атлетичари и интензивни тренери;

OR
Опис

Детали

ProActive Protein е производ наменет и за професионални спортисти и за аматерски спортски лица кои сакаат да ги дополнат протеините и витаминските недостатоци. Овој уред ќе ви овозможи максимално да ги негувате вашите мускули, благодарение на што ќе се зголеми сушната мускулна маса и ќе се задржи во добро здравје. Една порција на производот содржи до 23,4 грама протеини! Благодарение на таквата висока доза на протеини, додатокот ќе ви овозможи правилна регенерација на мускулите по исцрпувачки тренинг. Покрај тоа, таа работи анти-катаболички, односно го спречува распаѓањето на мускулите. Производот има висока биорасположивост, со што брзо и ефикасно обезбедува хранливи материи за мускулите, што се претвора во подоцнежни достигнувања.
Коментари

Вашето мислење за производот: Protein 80-White-chocolate

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2020 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет