Battery Nutrition BCAA Powder-RASPBERRY

More Views

Availability: Out of stock

Battery Nutrition BCAA Powder-RASPBERRY

Пакување: 500gШифра: 1031

Вкус: Малина


  • Го стимулира растот на мускулната маса

  • Го забрзува заздравувањето

  • Ја зголемува силата и енергијата

  • Ја зголемува издржливоста

  • Штити од губење на мускулната мас

Опис

Детали

Battery Nutrition BCAA Powder е идеален амино киселински производ погоден за употреба за време и по тренингот. Battery Nutrition BCAA Powder му овозможува на телото брз проток на амино киселини за обновување на мускулите веднаш по тренинг.
Battery Nutrition BCAA Powder содржи три основни амино киселини - Леуцин, Изолеуцин и Валин во микронизирана форма за подобра апсорпција.
Battery Nutrition BCAA Powder е достапна во неколку исклучителни вкусови и исто така не содржи шеќер и аспартам.
Battery Nutrition BCAA Powder се препорачува за луѓе на кои им треба многу енергија за време на тренингот и брзо закрепнување после тоа.

Упатства за употреба: Земете 1 доза за време на вежбање и / или 1 доза по тренингот.
Содржина
Коментари

Претходни Мислења 2 коментар(и)

Коментар
Одличен е
Рејтинг
Мислење од Филип / (Објавено на 22.1.2019)
5*
5*
Рејтинг
Мислење од 5* / (Објавено на 01.11.2018)

Вашето мислење за производот: Battery Nutrition BCAA Powder-RASPBERRY

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2022 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет