Battery Nutrition Whey Gold Isolate - Ванила

More Views

Availability: Out of stock

Battery Nutrition Whey Gold Isolate - Ванила

Пакување: 1600gШифра: 1028

Вкус: Чоколада


  • Мешавина на изолат од сурутка и хидролизит на сурутка

  • 19.2гр. BCAA и 16.2гр. Л-глутмин во 100гр пакување

  • Без лактоза, шеќер, глутен и аспартам

  • Го подобрува закрепнувањето после тренингот

  • Многу брзо усвојување

Опис

Детали

Ако сте во потрага по најквалитетен протеин, честитки! Само што го најдовте.
Battery Nutrition Whey Gold Isolate е идеален за секој што сака да го зголеми дневниот внес на протеини и за лицата кои целат кон мускулна добивка, губење на тежината и обновување на мускулите. Овој производ не содржи ништо друго, освен квалитетен протеини изолат и хидроизолат.
Неверојатни 99% од калориите во Battery Nutrition Whey Gold Isolate доаѓаат од протеинот и содржат помалку од 0,6 g јаглени хидрати и помалку од 0,5 g масти по порција. Battery Nutrition Whey Gold Isolate е без лактоза, содржи повеќе од 21 г протеини на 25 g, кои се состојат од фракции на бета-лактоглобулин и алфа-лакталбумин. Battery Nutrition Whey Gold Isolate придонесува за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормални коски.*

* Овие изјави се научно докажани од страна на Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и овластени од Европската комисија (ЕК).
  • Само мешавина на сурутка изолат и хидролизат
  • Неверојатни 99% калории од протеини
  • 19,2 g BCAA и 16,2 L-глутамин на 100 g
  • Без лактоза, глутен, шеќер и аспартам
  • 64 порции
Одлично за употреба за време на тренингот
Ние инвестиравме години во усовршување на вкусот, за да бидете сигурни дека секогаш се радувате на следниот шејк. Battery Nutrition Whey Gold Isolate е премиум протеин на избор за оние кои бараат само најдобро.
Содржина
Коментари

Претходни Мислења 2 коментар(и)

Коментар
Prezadovolen sum
Рејтинг
Мислење од Marija / (Објавено на 22.1.2019)
Komentar
Odlicen e
Рејтинг
Мислење од Stefan / (Објавено на 21.1.2019)

Вашето мислење за производот: Battery Nutrition Whey Gold Isolate - Ванила

Како би го оцениле овој продукт? *

 
1 1 star
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Рејтинг

Малена Суплементи 2022 © Сите Права се Задржани. Развиено од течко нет